Sekačky Viking

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ pohonu
benzínové 
benzínové 
elektrické 
benzínové 
benzínové 
benzínové 
akumulátorové 
Typ sečení
 
 
 
 
 
 
 
Automatické
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
Šířka záběru
46 cm
43 cm
37 cm
46 cm
33 cm
46 cm
28 cm
Pojezd
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ne 
Mulčování
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Skelet
 
ocel 
 
 
 
 
 
Sběrný koš
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
 
Rychlost pojezdu
3.7 km/h
 
 
 
4.2 km/h
3.5 km/h
 
Hmotnost
28 kg
30 kg
13 kg
27 kg
48 kg
26 kg
13 kg
Objem koše
45 l
60 l
40 l
55 l
75 l
55 l
 
Max. výška sekání
 
 
 
 
 
 
 
Pro plochy do
1200 m2
1200 m2
500 m2
 
2500 m2
1200 m2
4000 m2

Sekačky Viking aneb severská kvalita za dobrou cenu

V této kategorii najdete hlavně benzínové sekačky vyšší kategorie. Jsou schopné precizního mulčování a mají velmi široký záběr, často přes čtyřicet centimetrů. Znamená to zkrátka, že značka Viking přináší na trh kvalitní zboží, ovšem za cenu, která asi nebude pro řadu zahrádkářů zrovna přijatelná. Viking je totiž určený spíš pro zahradní fajnšmekry, nebojící se vyšší investice, pro něž je zahrada koníček a hodlají jí věnovat spoustu času.

Nejen sekačky, ale i zahradní traktory

Značka Viking nabízí na trhu velmi různorodé zboží. Určitě si pak vybavíte řadu dalších modelů, pokud se řekne jednoduše Stihl. Právě tato skupina zahrnuje sekačky, zahradní traktory nebo další zboží se zeleným logem Viking. Tento sortiment je zde hlavně pro ty, kteří kupují podobné zařízení třeba i na generaci dopředu. Jasně zelená barva hezky souzní s trávníkem, samozřejmostí je zde možnost mulčování nebo jednoduchého vysypávání koše – ani kapka námahy navíc, to je krédo výrobce.

Ocelový plech, příjemný design a jednoduchá obsluha, stejně jako speciální model robotické sekačky, to vše nabízí Viking. Modely, které najdete na trhu, mohou stát třeba i třicet tisíc korun, skvěle si však poradí s trávníkem o rozloze třeba až 2 500 metrů čtverečních, což je jinak spíš práce pro malý zahradní traktor. Další alternativou může být třeba elektrická sekačka Viking, díky níž posekáte i menší trávník a díky pojezdu nebo systému mulčování se vůbec nenadřete – a ještě oživíte trávník, který bude patřičně ochráněn před vysoušením během parných letních dnů. Jinými slovy, několik výher v řadě, to se zkrátka cení.

Viking jako značka samozřejmě nezahrnuje jen zahradní potřeby, ale také třeba dětskou obuv nebo vybrané modely pneumatik.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 26 hlasy, průměrně 4.7 z 5