Benzinové sekačky s pojezdem

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ pohonu
benzínové 
benzínové 
benzínové 
benzínové 
 
benzínové 
benzínové 
Typ sečení
rotační 
 
rotační 
rotační 
 
 
rotační 
Automatické
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Šířka záběru
46 cm
46 cm
53 cm
51 cm
 
46 cm
51 cm
Pojezd
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Mulčování
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Skelet
ocel 
ocelové 
ocel 
ocel 
 
ocelové 
ocelové 
Sběrný koš
ano 
ano 
ne 
ano 
 
ano 
ano 
Rychlost pojezdu
4 km/h
3.7 km/h
 
4.5 km/h
 
3.7 km/h
4 km/h
Hmotnost
33 kg
31 kg
39 kg
36.3 kg
 
29 kg
35 kg
Objem koše
70 l
60 l
70 l
70 l
 
60 l
70 l
Max. výška sekání
80 mm
 
 
 
 
 
500 mm
Pro plochy do
 
1200 m2
1800 m2
1800 m2
 
1000 m2
800 m2

Benzínové sekačky s pojezdem, ty vás elegantně provedou zahradou

Že musíte tlačit do kopce s košem plným vlhké trávy, když chcete posekat trávník v nedělním odpoledni, kdy se zrovna v polovině práce rozpršelo? To není tak docela přesné, protože v dnešní době existují benzínové sekačky s pojezdem. Není to pravda, vrchol techniky, jako robotická sekačka a samy nic od sebe neuskuteční. Je ale pravda, že vám výrazně usnadní práci a je na ně také velký spoleh.

Udáváte pouze směr, o sílu se postará motor

Rozhodně přitom nemusí vyjít na velké peníze, protože náš trh je nabízí již zhruba za pět tisíc korun. Je však zapotřebí pečlivý výběr, jelikož zde rozhodně nezáleží jen na tom, která cenovka bude nejníž. Zvolený model by měl ideálně ladit s vaší zahradou, mít odpovídající výkon, záběr sečení a také se vyplatí investovat do známějších značek, které mají skvělou pověst a vydrží dlouhé roky. Nehraje se tu na akumulátor, kabel z elektrické zásuvky ani nic podobného – tyhle sekačky chtějí jen doplňovat benzín a olej! A samozřejmě také na konci celé akce trochu očistit od trávy a bláta (i zevnitř, pochopitelně).

Benzínové sekačky s pojezdem zaručí, že vás tahle práce už bude bavit a přestane být namáhavá. Pokud máte trochu větší zahradu nebo musíte často kličkovat mezi stromky, oceníte podobný model sekačky ještě o mnoho více. Přitom, pokud opravdu investujete do dražšího modelu, nebude k dispozici jen a pouze jedna rychlost – pojezd bude možné upravovat podle svých představ. K dispozici je i boční výhoz trávy, díky které si zajistíte pro svou zahradu perfektní mulč a ušetříte za hnojivo. A to jsme vlastně teprve na začátku, jelikož skelet z oceli vydrží pěkných pár let a s objemem koše nad šedesát litrů rozhodně nebudete neustále běhat vysypávat nadílku trávy do kompostu…

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 16 hlasy, průměrně 4.6 z 5