Mulčovací sekačky

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ pohonu
benzínové 
benzínové 
akumulátorové 
benzínové 
benzínové 
 
benzínové 
Typ sečení
rotační 
 
rotační 
rotační 
rotační 
 
 
Automatické
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
Šířka záběru
46 cm
46 cm
24 cm
53 cm
51 cm
 
46 cm
Pojezd
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ne 
ano 
Mulčování
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
Skelet
ocel 
ocelové 
 
ocel 
ocel 
 
ocelové 
Sběrný koš
ano 
ano 
 
ne 
ano 
 
ano 
Rychlost pojezdu
4 km/h
3.7 km/h
 
 
4.5 km/h
 
3.7 km/h
Hmotnost
33 kg
31 kg
8.5 kg
39 kg
36.3 kg
 
29 kg
Objem koše
70 l
60 l
 
70 l
70 l
 
60 l
Max. výška sekání
80 mm
 
 
 
 
 
 
Pro plochy do
 
1200 m2
1000 m2
1800 m2
1800 m2
 
1000 m2

Mulčovací sekačky jsou praktickým doplňkem pro zahradníky tělem i duší

Máte moc práce, nechce se vám uklízet posečenou trávu a rádi byste přírodě všechno ještě o trochu víc usnadnili? Potom jsou mulčovací sekačky dobrým řešením, zvláště v posledních několika sezonách nastal jejich skutečný boom. Vlastně je to jednoduchý princip, takzvaně zpět ke kořenům. Kdysi, když ještě všechny zelené plochy neudržoval člověk, se takto hnojila půda v listnatých lesích. Velmi efektivně a vlastně tak nějak sama od sebe. Mulč je sice něco trochu jiného, ale pořád jde o kvalitní bio-hnojivo.

Trávník se nemusí až tolik hnojit

Mulčovací sekačky jsou výborným vynálezem. Proč vlastně? Jednoduše, trávu už nebude nutné vozit do kotouče, vysypávat ji někde daleko na hranicích pozemku, a přitom bude vlastně ekologicky zlikvidována. Ne každý přitom koupil na zahradu kompostér, důvodů může být poměrně dost. Nemusíte kvůli tomu pořizovat vřetenovou sekačku a zkracovat trávník na nejmenší přijatelnou úroveň. Mulčování je totiž systém, který je tu doslova už miliony let. Sekačka požnutou trávu ještě rozseká na drobnější kousky a pak je jednoduše rozsype zpět do trávníku. Kromě toho, že trávu v podstatě kvalitně hnojí, zabrání v teplejších dnech vysoušení trávy a tvorbě nevzhledných žlutých míst na vaší zahradě. Kdo by byl na něco podobného pyšný, že?

Řada majitelů zahrad prostě po posečení trávníku jen rozházela z koše posekanou trávu ven, zpátky. Toto je stejný model, jen si sekačka s tímto mezistupněm poradí sama a vlastník pozemku bude mít rázem o starost méně. Abyste na trhu našli mulčovací sekačku, nemusíte chodit nikam daleko. Musíte se ptát po speciálním tvaru nože a funkcích jako je BioClip nebo Recycler, podle toho, jak zrovna mulčování nazve ten či onen výrobce. Není to vlastně vůbec složitá záležitost…

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 15 hlasy, průměrně 4.4 z 5