Sekačky s pojezdem

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ pohonu
benzínové 
benzínové 
benzínové 
benzínové 
 
benzínové 
benzínové 
Typ sečení
rotační 
 
rotační 
rotační 
 
 
rotační 
Automatické
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Šířka záběru
46 cm
46 cm
53 cm
51 cm
 
46 cm
51 cm
Pojezd
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Mulčování
ano 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
Skelet
ocel 
ocelové 
ocel 
ocel 
 
ocelové 
ocelové 
Sběrný koš
ano 
ano 
ne 
ano 
 
ano 
ano 
Rychlost pojezdu
4 km/h
3.7 km/h
 
4.5 km/h
 
3.7 km/h
4 km/h
Hmotnost
33 kg
31 kg
39 kg
36.3 kg
 
29 kg
35 kg
Objem koše
70 l
60 l
70 l
70 l
 
60 l
70 l
Max. výška sekání
80 mm
 
 
 
 
 
500 mm
Pro plochy do
 
1200 m2
1800 m2
1800 m2
 
1000 m2
800 m2

Sekačky s pojezdem usnadní práci na zahradě na maximum

Snili jste někdy o takové sekačce, která jede samospádem a budete ji maximálně jen směrovat, prostě bez tlačení a fyzické námahy? Možná nemusíte už jen snít, protože sekačky s pojezdem už skutečně pár let existují, nabídnou chvíle oddechu všem, pro které dosud sečení trávy bylo spíš krušnou zábavou na nedělní odpoledne a jen takovým nutným zlem. Dřina bude pryč, mozoly a bolavé ruce také. Vynalezeno speciálně pro majitele těch velkých (možná až nekonečných) zahrad.

Pro členitější pozemky skutečně velká výhra

Rozhlehlá zelená plantáž kolem domu nebo třeba jen mírně členitější terén, který je v jistých místech trochu do kopce. Nechcete tlačit padesátikilovou sekačku pořád kupředu? Právě od toho je tu sekačka s pojezdem, jíž budete pouze udávat potřebný směr. Jde především o benzínové modely a dnešní mechanizace umožní nejen pohyb dopředu, ale stejně tak dobře i couvání. Zkrátka, co zrovna na zahradě potřebujete…

Pojezd se aktivuje vlastně celkem jednoduše, stlačíte totiž páku umístěnou pod madlem. V momentě, kdy ji pustíte, sekačka se vypne. Takže je vše naprosto bezpečné, a když budete chtít krátkou pauzu, máte ji mít (nicméně bude zase třeba stroj nastartovat). Kdo by si nepřál, aby plný koš mokré trávy společně s těžkou benzínovou sekačkou jel tak trochu za něj, že?

Pojezd je vesměs na zadních kolech

Rychlost je samozřejmě podobná, jako běžná lidská chůze, tedy zhruba tři až pět kilometrů v hodině. Rozhodně přeci nemáte v úmyslu se sekačkou závodit. Pokud máte svou zahradu více než pětisetmetrovou, měli byste sekačku s pojezdem určitě zvážit, protože námahy pak bude o poznání více. Platná bude i na menším pozemku, pokud je zde spoustu zatáček a kličkování mezi stromy nebo okrasnými dřevinami. Ale pozor, opravdu malá zahrada, tam se hodí spíš údržba pomocí elektrické sekačky nebo speciálních malých modelů. Ne vždy je benzínová sekačka samospásná! Pojezd je nejčastěji takzvaně jednorychlostní a bude k dispozici u zadních kol.

Zatímco benzínové sekačky mají pojezd běžně, elektrické dnes spíše vzácně, ale i takové modely se na trhu samozřejmě najdou. Záběr sekaček s pojezdem jde běžně přes 40 centimetrů. Pokud jde o cenovou hladinu, samozřejmě bude trochu výše než u klasických sekaček, kde ještě musíte trochu tlačit a fyzicky zabrat – rozdíly se ale s postupem doby postupně smazávají a nejsou už v posledních letech tak významné. Třeba taková benzínová sekačka s elektrickým startérem, to je pro mnoho majitelů zahrad učiněná paráda! Takže proč o tom nepřemýšlet, když se tu taková možnost nabízí?

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 30 hlasy, průměrně 4.8 z 5