Rotační sekačky

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ pohonu
benzínové 
akumulátorové 
elektrické 
akumulátorové 
akumulátorové 
benzínové 
benzínové 
Typ sečení
rotační 
rotační 
rotační 
rotační 
rotační 
rotační 
rotační 
Automatické
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
Šířka záběru
46 cm
38 cm
41 cm
37 cm
24 cm
53 cm
51 cm
Pojezd
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 
Mulčování
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 
ano 
Skelet
ocel 
 
polypropylene 
 
 
ocel 
ocel 
Sběrný koš
ano 
ano 
ano 
ano 
 
ne 
ano 
Rychlost pojezdu
4 km/h
 
 
 
 
 
4.5 km/h
Hmotnost
33 kg
14.5 kg
14.5 kg
15.5 kg
8.5 kg
39 kg
36.3 kg
Objem koše
70 l
40 l
45 l
40 l
 
70 l
70 l
Max. výška sekání
80 mm
 
75 mm
 
 
 
 
Pro plochy do
 
250 m2
600 m2
400 m2
1000 m2
1800 m2
1800 m2

Rotační sekačky aneb nejvyhledávanější univerzál

Když se řekne slovní spojení „rotační sekačky“, jde o favorita vyhledávačů. Tyhle modely posekají i vyšší trávu, nabídnou univerzální řešení nejen pro malé zahrady, ale i pro větší louky a pozemky, co je třeba pravidelně udržovat. Neposečou sice trávník tam, kde jsou chodníky nebo v bezprostřední blízkosti plotu, ale křovinořez máte určitě doma také, že?

Nůž má sekačka umístěn pod skeletem

Jak se v tomto případě vlastně seká tráva? Rotační sekačky jsou specifické tím, že je v nich nůž uložen horizontálně a neustále krouží kolem dokola, jako ručička u hodin. Tudíž se postará o to, aby byl trávník brzy zkrácen na požadovanou délku a nenastala ani ta nejmenší komplikace. Snad i proto je tak oblíbený u řady zákazníků zahradních center?

Rotační sekačky jsou určené hlavně na menší zahrady kolem rodinných domů, v případě moderních modelů není žádný problém nastavení výšky sečení nebo mulčování. Samozřejmě, tento princip sekání trávy využijí nejen akumulátorové, ale i elektrické nebo benzínové sekačky, takže o to pestřejší je celková nabídka na našem trhu. Ideální budou pro rovnější trávníky, ať už jste na chatě, kolem rodinného domu nebo máte na starost další zeleň v rámci obytných ploch. Pokud jde o značky, rozhodně existuje mnoho zajímavých variant – na co ukážete, to bude kvalitní, chtělo by se dnes říci. Značky jako Al-Ko, Honda, Husqvarna nebo Raptor patří k tomu vůbec nejlepšímu.

Samozřejmostí je také výběr podle cenové hladiny, protože – elektrické mohou stát pouhou tisícovku, benzínový model vyjde třeba na pět tisíc korun a rozhodně nabídne slušný výkon. Pokud ale máte vysoké nároky, sekačka rotačního typu může vyjít i na dvacet tisícovek.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 19 hlasy, průměrně 4.7 z 5