Bubnové sekačky

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ pohonu
benzínové 
 
benzínové 
 
benzínové 
benzínové 
 
Typ sečení
bubnové 
bubnové 
bubnové 
bubnové 
bubnové 
bubnové 
bubnové 
Automatické
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Šířka záběru
58.5 cm
58 cm
58.5 cm
58.5 cm
56 cm
60 cm
58 cm
Pojezd
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Mulčování
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
Skelet
 
 
hliník 
 
 
 
 
Sběrný koš
ano 
 
 
ano 
 
 
 
Rychlost pojezdu
2 km/h
2.5 km/h
 
2.6 km/h
 
2.3 km/h
 
Hmotnost
59 kg
60 kg
63 kg
64 kg
200 kg
46 kg
46 kg
Objem koše
 
 
 
 
 
 
 
Max. výška sekání
 
 
 
 
 
 
 
Pro plochy do
10000 m2
 
8000 m2
3000 m2
5760 m2
1800 m2
 

Bubnové sekačky jsou v členitém terénu nepostradatelné

Nože jsou uvnitř bubnu a posečou i vzrostlejší trávník. Nehodí se tedy pro klasickou údržbu kolem domu, kterou obstaráváte i několikrát do měsíce, ale jsou spíš určeny tam, kde je velmi rozličný terén, menší křoviska nebo chcete sušit trávu pro zvířata na velmi kvalitní seno. Možnosti využití jsou nakonec velmi různorodé, bubnové sekačky se hodí samozřejmě i pro soukromé zemědělce nebo třeba družstva.

Na vysokou trávu jedině s robustním strojem

Silný a velmi výkonný mechanismus, takže větší plochy hravě zvládne. I to je definice moderních bubnových sekaček, které se hodí zemědělcům pro údržbu pole, ale i na opravdu velké zahrady, obdařené třeba množstvím náletových dřevin. Je to vlastně jednoduché, buben se otáčí a nože se pohybují, tím pádem se seče tráva – a třeba i poměrně nadkriticky vysoká. Pokud nemáte trávník kolem domu, ale spíš je tu na starost větší louka, je bubnová varianta v podstatě ideální.

Od klasických rotačních sekaček je rozeznáte na první pohled, nemají koš na trávu, naopak – posečená tráva zůstane obvykle ležet na zemi. Vyschne na seno, shrabe se a odklidí do kompostu, zlikviduje se, jakkoliv jinak, to je už vlastně jen a pouze na majiteli pozemku, kde se před chvílí seklo. Cena je samozřejmě o něco výš než u jiných modelů sekaček, ale běžně se pohybuje do dvaceti tisíc korun. Hmotnost je také poměrně dost nahoře, odpovídá mohutnějším typům benzínových rotačních modelů. Pojezd je ale samozřejmostí, takže váhu tu řešit určitě nemusíme. Bubnové sekačky obvykle nabídnou i záběr, o němž si rotační varianta může skutečně jen nechat zdát, často dosahuje i šedesáticentimetrové hranice. Vyšší výkon je vždy samozřejmostí a se sečením si můžete dát i načas.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 19 hlasy, průměrně 4.5 z 5