Sekačky Al-ko

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ pohonu
benzínové 
benzínové 
 
elektrické 
benzínové 
benzínové 
benzínové 
Typ sečení
rotační 
rotační 
 
rotační 
rotační 
rotační 
rotační 
Automatické
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Šířka záběru
51 cm
46 cm
 
40 cm
46 cm
51 cm
46 cm
Pojezd
ano 
ano 
ne 
ne 
ano 
ano 
ano 
Mulčování
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
Skelet
ocel 
ocelové 
 
plast 
ocelové 
ocel 
ocelové 
Sběrný koš
ano 
ano 
 
ano 
ano 
ano 
ano 
Rychlost pojezdu
4.5 km/h
 
 
 
4.5 km/h
4.5 km/h
3.5 km/h
Hmotnost
36.3 kg
31.9 kg
 
17.5 kg
35 kg
33.4 kg
35.3 kg
Objem koše
70 l
70 l
 
43 l
70 l
65 l
60 l
Max. výška sekání
 
 
 
68 mm
 
 
 
Pro plochy do
1800 m2
1400 m2
 
600 m2
1400 m2
1800 m2
1400 m2

Sekačky Al-KO jsou osvědčený společník pro všechny české zahrady

Posekat zahradu a mít zase nějakou dobu klid. A neztratit kvůli tomu celé nedělní odpoledne, ať už doma nebo na chatě. Údržba trávníku je samozřejmě někdy těžká, ale máte-li k tomu dobrého pomocníka, půjde vše pěkně od ruky. Sekačky Al-KO nabízí německou preciznost a kvalitní materiály v jednom těle, stačí jen trochu benzínu a neprostupná zeleň bude zakrátko zase tím vysněným anglickým trávníkem.

Skoro sto let tradice původem bavorské firmy

Začalo to všechno v Německu, a to již v roce 1931. Firma Al-KO má skutečně světový zvuk, a to nejen v ohledu produkce zahradní techniky, ale například také výroby tradičních evropských automobilů. Klimatizace, vybavení pro lesníky a další, to je sortiment této věhlasné společnosti. Sekačky Al-KO tady pochopitelně nezůstávají nijak stranou, jen na tuzemském trhu se najdou desítky zajímavých modelů. Elektrické nebo akumulátorové jsou samozřejmě také do jisté míry zastoupeny, ale prim hrají hlavně ty poháněné benzínem.

Kvalitní kuličková ložiska, nastavitelná výška střihu a efektivita ruku v ruce se snadnou obsluhou, kterou zvládnou i ti, kteří s úpravami trávníku teprve začínají. Čtyřicet let výroby sekaček, to hovoří naprosto za vše – německy mluvící země umí na trh dodat výrobky, které si zamiluje každá generace. Nevadí ani velká plocha zeleně, protože tyhle sekačky mají v sobě něco z pověstného německého drilu a když se do trávníku jednou zakousnou, svou práci rády dokončí. Sekačky Al-KO jsou zajímavé i z hlediska ceny, protože z porovnání vynaložených prostředků a výkonu vyjdou velmi dobře. Mulčování nebo vyšší výkon motoru, který zvládne i svažitý terén nebo si poradí i s kličkovanou mezi ovocnými stromky, to není žádný problém!

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 24 hlasy, průměrně 4.4 z 5